StrobeLink™ Extension Harness Type A, 7 Feet, for Perimeter Strobes, Bulk Pack (10 EA)
StrobeLink™ Universal Extension Harness Type A is a seven (7) feet long perimeter light extension adapter to extend the StrobeLink™ system.
StrobeLink™ Universal Extension Harness Type A is a seven (7) feet long perimeter light extension adapter to extend the StrobeLink™ system.
- Seven (7) feet long extension harness for front or rear harness extension
| Attributes | |
| Adapter Type | Extension Harness, Extension Harness |
| California Proposition 65 | No |
| Compliance | UL2517, UL VW-1 & CUL FT1, ROHS, UL2517, UL VW-1 & CUL FT1, ROHS |
| Country of Origin (Primary) | CN |
| Hazardous Material Code | N |
| IP Rating | IP69K, IP69K |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Maximum Amperage | 5, 5A |
| Maximum Temperature | 221, 105°C / 221°F |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Terminal Type | 5 pin circular waterproof connectors, 5 pin circular waterproof connectors |
| Voltage | 12 to 24, 12-24 DC Voltage |
| Warranty Time | 5 |
| Wire Colors | Black, Red, White, Grey, Yellow, Black, Red, White, Grey, Yellow |
| Wire Length | 7, 7 Feet |
| Wire Material | PVC Insulation to UL2517, Tinned Copper Strands, PVC Insulation to UL2517, Tinned Copper Strands |
| Wire Quantity | 5, 10 |
| GTIN | 00691835539195 |